ព័ត៌មានទាន់ហេតុការណ៍៖

រកឃើញ២ក្រុមបន្ថែមទៀតនៅអឺរ៉ុបដែលបានកៅអីទៅ World Cup ឆ្នាំ២០១៨

ក្រុមជម្រើសជាតិស្វុីសនិងក្រូអាតបានកៅអីទៅលេងនៅ World Cup ឆ្នាំ២០១៨ ក្នុងប្រទេសរុស្ស៊ីហើយបន្ទាប់ពីយកឈ្នះលើគូប្រកួតរៀងៗខ្លួន។

ក្នុងការប្រកួតជើងទី២ស្វុីសបាន​លេង​ស្មើ​ជាមួយ​អៀរឡង់​ខាង​ជើង​ក្នុង​ប្រកួត​ទី​២​ ដោយ​លទ្ធផល ០-០។ ប៉ុន្តែពួកគេ​មាន​គ្រាប់​ចំណេញ​ក្នុង​ដៃ​មួយ​គ្រាប់កាលពីប្រកួតជើងទី១។

ចំណែក​ឯ​ក្រុមក្រូអាត​ដែល​មាន​សង្ឃឹម​ខ្ពស់​តាំង​ពី​ជើង​ទី​មួយ​ឈ្នះ ៤-១ លើ​ក្រិក​នោះ ក្នុង​ជើង​ទី​២​ ពួក​ប្រកួត​បាន​ត្រឹម​ ០-០។ នេះ​មាន​ន័យ​ថា ក្រូអាត​​ក៏​បាន​ទៅ World Cup​ ដូច​គ្នា។

មួយក្រុមទៀតរបស់អឺរ៉ុបគឺរងចាំលទ្ធផលនៃការប្រកួតរវាងក្រុមសាធារណៈរដ្ឋអៀរឡង់ និងដាណឺម៉ាកក្នុងជើងទី២ខណៈជើងទី១ពួកគេមានលទ្ធផល០-០ ។

ខាងក្រោមនេះគឺជាលទ្ធផលនៃការប្រកួតកាលពីថ្ងៃទី១២ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០១៧៖

NKD-36x6_outline
Africa – WC Qualification Africa
FT Congo 1 – 1 Uganda View events More info
FT Ghana 1 – 1 Egypt View events More info
Europe – WC Qualification Europe
FT Switzerland 0 – 0 Northern Ireland More info
FT Greece 0 – 0 Croatia
World – Friendlies – Friendlies 1
FT Benin 1 – 1 Tanzania View events More info
World – Friendlies – Friendlies 2
FT Trinidad and T… 2 – 2 Grenada View events More info
FT Malta 0 – 3 Estonia View events More info
World – Friendlies – Friendlies 3
  Rwanda CANC Ethiopia  
FT Togo 6 – 0 Mauritius

 

Argentina – Prim B Nacional
FT All Boys 4 – 0 Agropecuario View events More info
FT Villa Dálmine 2 – 1 Estudiantes d… View events More info
FT Gimnasia Jujuy 0 – 0 Deportivo Riestra More info
FT Boca Unidos 1 – 2 San Martín Tucumán View events More info
FT Ferro Carril Oeste 2 – 2 Brown de Adrogué View events More info
FT Club Atlético … 0 – 0 Juventud Unida G. View events More info
Argentina – Prim B Metro
FT Comunicaciones 3 – 0 Villa San Carlos View events More info
  Deportivo Español SUSP Sacachispas  
FT San Miguel 0 – 2 Talleres Remedios View events More info
FT San Telmo 0 – 0 UAI Urquiza
Australia – A-League
FT Wellington Phoenix 5 – 2 Perth Glory View events More info
FT Melbourne City 1 – 1 Western Sydne… View events More info
Australia – W-League
FT Canberra United 3 – 2 Sydney View events More info
FT Melbourne City 5 – 2 Newcastle Jets View events More info
Austria – Regionalliga
FT Rapid Wien II 0 – 2 Amstetten View events More info
FT Horn 5 – 1 Austria Wien II

 

Belarus – Cup
FT BATE E2 – 1 Torpedo BelAZ
Brazil – Serie A
FT Vasco da Gama 1 – 1 São Paulo View events More info
FT Palmeiras 2 – 0 Flamengo View events More info
FT Grêmio 1 – 1 Vitória View events More info
FT Atlético GO 2 – 0 Sport Recife View events More info
FT Bahia 2 – 2 Atlético Mineiro View events More info
FT Cruzeiro 3 – 1 Fluminense View events More info
FT Coritiba 1 – 1 Ponte Preta
Denmark – 1st Division
FT Fremad Amager 1 – 3 Fredericia View events More info
FT Brabrand 1 – 1 Nykøbing View events More info
FT Roskilde 0 – 4 Esbjerg View events More info
FT Skive 1 – 3 Viborg

 

England – League One
FT AFC Wimbledon 2 – 2 Peterborough U… View events More info
England – FA Vase
FT Erith Town 1 – 2 Windsor More info
FT Southall 1 – 2 Lordswood More info
England – WSL
FT Reading 2 – 2 Chelsea View events More info
FT Arsenal 3 – 0 Sunderland View events More info
FT Manchester City 4 – 0 Bristol City View events More info
England – WSL 2
FT Durham 0 – 0 London Bees More info
FT Brighton & Hov… 1 – 0 Sheffield More info
FT Aston Villa 4 – 0 Watford More info
FT Millwall Lionesses 1 – 0 Oxford United More info
FT Tottenham Hotspur 1 – 4 Doncaster Belles

 

Germany – Regionalliga

Nord

FT Altona 93 1 – 5 St. Pauli II View events More info
FT Germania Egestorf 1 – 4 Drochtersen / … View events More info
  Borussia Hilde… PSTP Jeddeloh  
FT Eintracht Nord… 2 – 0 Wolfsburg II View events More info
  VfB Oldenburg PSTP Havelse  

Südwest

FT FSV Frankfurt 2 – 4 Stuttgarter Ki… View events More info

West

FT Rot-Weiss Essen 2 – 0 Fortuna Düssel… View events More info
FT Bonner SC 0 – 4 Borussia Dortm…

 

Greece – Football League
FT AOX Kissamikos 4 – 1 Acharnaikos View events More info
FT Panachaiki 2 – 1 Ergotelis View events More info
FT Veria 0 – 2 Karaiskakis View events More info
FT Aris 2 – 0 Kallithea View events More info
FT Sparta 2 – 0 Apollon Larissa View events More info
FT Panserraikos 3 – 3 Apollon Pontou View events More info
FT OFI 6 – 0 Aiginiakos View events More info
FT Anagennisi Kar… 1 – 0 Panegialios

Italy – Serie B

FT Venezia 1 – 0 Perugia View events More info
FT Ascoli 0 – 2 Foggia View events More info
FT Carpi 1 – 1 Brescia View events More info
FT Cesena 3 – 3 Salernitana View events More info
FT Cittadella 1 – 2 Parma View events More info
FT Cremonese 1 – 2 Palermo View events More info
FT Ternana 1 – 1 Novara View events More info
FT Bari 1908 1 – 0 Pescara View events More info

Italy – Serie C

Girone A

FT Cuneo 1 – 1 Gavorrano View events More info
FT Piacenza 1 – 1 Carrarese View events More info
FT Prato 2 – 2 Arzachena View events More info
FT Arezzo 1 – 1 Pro Piacenza View events More info
FT Lucchese 2 – 1 Alessandria View events More info
FT Monza 1 – 1 Livorno View events More info
FT Pisa 0 – 0 Giana Erminio More info
FT Viterbese Cast… 1 – 1 Pistoiese View events More info
FT Robur Siena 2 – 3 Pontedera View events More info

Girone B

FT AlbinoLeffe 2 – 0 Fano View events More info
FT Bassano Virtus 1 – 2 FeralpiSalò View events More info
FT Mestre 1 – 2 Renate View events More info
FT Südtirol 1 – 1 Reggiana View events More info
  Triestina CANC Modena  
FT Pordenone 1 – 2 Calcio Padova View events More info
FT Ravenna 1 – 2 Sambenedettese View events More info
FT Teramo 1 – 2 Gubbio View events More info

Girone C

FT Virtus Francavilla 2 – 0 Akragas View events More info
FT Catania 1 – 0 Catanzaro

 

Japan – J2 League
FT Mito Hollyhock 0 – 1 Montedio Yamagata View events More info
FT Yokohama 1 – 1 Fagiano Okayama View events More info
FT Machida Zelvia 0 – 1 Renofa Yamaguchi View events More info
FT Ehime 4 – 2 ThespaKusatsu … View events More info
Japan – J3 League
FT Grulla Morioka 0 – 2 Sagamihara More info
FT Blaublitz Akita 0 – 3 Cerezo Osaka U23 More info
FT Parceiro Nagano 1 – 0 Azul Claro Numazu More info
FT Gainare Tottori 3 – 4 Giravanz Kitak… More info
Japan – Japan Football League
FT Honda 0 – 0 Imabari More info
FT Ryutsu Keizai … 1 – 2 Nara Club More info
FT Honda Lock 1 – 2 Maruyasu Okazaki More info
FT Osaka 3 – 1 Tokyo Musashin… More info
FT Sony Sendai 4 – 3 Veertien Kuwana More info
FT Vanraure Hachinohe 0 – 1 Tochigi Uva More info
FT Reinmeer Aomori 2 – 1 Verspah Oita More info
FT Biwako Shiga 0 – 1 Urayasu More info
Japan – J Youth Cup
FT Kyoto Sanga U18 2 – 1 Sanfrecce U18 More info
FT Gamba Osaka U18 4 – 3 Kawasaki Front…
Norway – 1. Division
FT Ranheim 1 – 0 Sandnes Ulf
Poland – I Liga
FT Górnik Łęczna 1 – 3 GKS Katowice View events More info
FT Tychy 71 1 – 1 Zagłębie Sosnowiec View events More info
FT Stomil Olsztyn 1 – 2 Chrobry Głogów View events More info
FT Bytovia Bytów 0 – 3 Chojniczanka C… View events More info
FT Pogoń Siedlce 0 – 3 Raków Częstochowa View events More info
FT Miedź Legnica 2 – 2 Puszcza Niepoł…

 

Portugal – Segunda Liga
FT Leixões 3 – 2 Vitória Guimar… View events More info
FT Varzim 3 – 1 União Madeira View events More info
FT Famalicão 3 – 0 Cova Piedade
Romania – Liga II
FT Dunărea Călăraşi 2 – 1 Argeş View events More info
FT Hermannstadt 2 – 0 Academica Clinceni View events More info
FT ASU Poli Timişoara 2 – 0 Luceafărul Oradea View events More info
Romania – Superliga
FT Târgovişte 1 – 1 Vasas Femina More info
FT ASA Târgu Mureş 4 – 1 CFR Timişoara More info
FT Universitatea … 7 – 0 Real Craiova More info
FT Fortuna Becich… 4 – 6 Fairplay Bucureşti More info
FT Heniu Prundu B… 0 – 6 Olimpia Cluj

 

Scotland – Challenge Cup
FT The New Saints P0 – 0 Queen of the South

Spain – Segunda División

FT Granada 1 – 2 Sevilla II View events More info
FT Gimnàstic Tarr… 1 – 2 Real Oviedo View events More info
FT Lugo 0 – 1 Numancia View events More info
FT Sporting Gijón 1 – 1 Real Valladolid View events More info

Spain – Segunda B

Group 1

FT Fuenlabrada 2 – 1 SS Reyes View events More info
FT Celta de Vigo II 0 – 0 Coruxo More info
FT Unión Adarve 3 – 0 Deportivo La C… More info
FT Toledo 2 – 1 Racing Ferrol View events More info
FT Rápido Bouzas 1 – 0 Rayo Majadahonda View events More info
FT Atlético Madrid II 2 – 1 Ponferradina View events More info
FT Gimnástica Seg… 2 – 0 Talavera CF View events More info
FT Pontevedra 1 – 1 Navalcarnero View events More info
FT Guijuelo 2 – 1 Real Valladolid II More info

Group 2

FT Sporting Gijón II 3 – 1 Osasuna II More info
FT Peña Sport 2 – 0 Caudal More info
FT Izarra 2 – 1 Burgos More info
FT Racing Santander 1 – 0 Lealtad More info
FT Mirandés 3 – 2 Tudelano More info
FT Gernika 0 – 1 UD Logroñés More info
FT Real Unión 1 – 3 Leioa More info

Group 3

FT Lleida Esportiu 0 – 2 Mallorca More info
FT Elche 0 – 1 Formentera More info
FT Real Zaragoza II 0 – 2 Alcoyano More info
FT Peña Deportiva 0 – 1 Ontinyent More info
FT Atlético Baleares 2 – 2 Saguntino More info
FT Olot 0 – 0 Villarreal II More info
FT Sabadell 0 – 0 Ebro More info
FT Badalona 1 – 0 Cornellà More info
FT Peralada 1 – 0 Llagostera-Cos… More info

Group 4

FT Córdoba II 0 – 1 Recreativo Huelva More info
FT Villanovense 1 – 0 Melilla More info
FT FC Jumilla 1 – 0 CD Badajoz More info
FT Mérida AD 2 – 2 El Ejido More info
FT Marbella 3 – 0 Écija More info
FT San Fernando CD 2 – 0 Linense More info
FT UCAM Murcia 0 – 2 Extremadura UD

 

Sweden – Damallsvenskan
FT Limhamn Bunkef… 0 – 1 Linköping View events More info
FT Eskilstuna United 2 – 1 Vittsjö View events More info
FT Rosengård 0 – 1 Hammarby View events More info
FT KIF Örebro 0 – 1 Göteborg View events More info
FT Kristianstad 5 – 2 Kvarnsveden View events More info
FT Djurgården 1 – 5 Piteå View events More info
Sweden – Elitettan
FT Böljan 0 – 1 Östersund More info
FT Växjö 5 – 3 Uppsala More info
FT Kalmar 6 – 3 Assi More info
FT AIK 5 – 1 Holmalund More info
FT Kungsbacka 1 – 0 Hovås Billdal More info
FT Mallbacken 4 – 1 Västerås BK 30 More info
FT Sundsvall 1 – 4 Umeå
World – Club Friendlies
FT Gomel 3 – 1 Dnepr Mogilev More info
FT Amkar Perm’ 1 – 2 Ural More info
World – Other Competition Matches
FT Fredrikstad 0 – 0 Notodden More info
World – U19 National Team Friendlies
FT Cyprus U19 0 – 3 Germany U19 More info
World – U18 National Team Friendlies
FT Ukraine U18 2 – 3 Denmark U18