ព័ត៌មានទាន់ហេតុការណ៍៖

រុស្ស៊ី និងក្រូអាត​ឆ្លងទៅលេងវគ្គ៨ក្រុមចុងក្រោយដោយសារបាល់ប៉េណាល់ទី

ម្ចាស់ផ្ទះរុស្ស៊ីមានឱកាសបន្តឆ្លងទៅកាន់វគ្គ៨ក្រុមចុងក្រោយទៀតនៃកម្មវិធី World Cup ឆ្នាំ២០១៨ បន្ទាប់ពួកគេបានយកឈ្នះជើងខ្លាំងអេស្ប៉ាញ ដោយបាល់ប៉េណាល់ទីក្នុងលទ្ធផល 4-3 ។

ក្រុមទាំងពីរបានបញ្ចប់ការប្រកួតដោយលទ្ធផល 1-1 ដោយគ្រាប់ទីមួយកើតឡើងនៅ​នាទី​ទី១២ ខ្សែ​ការពារ​រុស្ស៊ី Ignashevich បាន​ភ្លាត់​ធ្វើ​ឲ្យ​ចូល​ទី​ខ្លួន​ឯង​នៅ​ពេល​ព្យាយាម​រារាំង​ Ramos នៅ​មុខ​ទី​របស់​ខ្លួន។ ចំណែកម្ចាស់ផ្ទះទទួលបានបាល់ពិន័យ១១ម៉ែត្រ ​នៅ​នាទី​ទី៤១ ហើយស៊ុតបាល់បានសម្រេចដោយខ្សែប្រយុទ្ធខ្សែ​ប្រយុទ្ធ​ Artem Dzyuba។

ការ​ប្រកួតក្នុង​វគ្គ​ទី​២​​​វិញគ្មាន​គ្រាប់​បាល់​ទម្លាយ​សំណាញ់​ទី​គ្នា​​ឡើយ​ បើ​ទោះ​ជា​អេស្ប៉ាញ​បាន​សម្រុកខ្លាំង​​ និង​គ្រប់​គ្រង​​បាល់​បាន​ច្រើន​យ៉ាង​ណា​ក៏​ដោយ ពី​ព្រោះ​មើល​ទៅ​រនាំង​ការពារ​របស់​រុស្ស៊ី​ពិត​ជា​រឹង​មាំ​ខ្លាំង។ ចំពោះ​ការ​បន្ថែម​​​១៥នាទី​២​ដងក៏​នៅ​តែមិន​អាច​រក​គ្រាប់​បាល់​ដូច​គ្នា​ដែល​ត្រូវ​ឲ្យ​ទាត់​បាល់​កាត់​សេចក្តី។ ការ​ស៊ុត​បាល់​កាត់​សេចក្តី រុស្ស៊ី​ ឈ្នះ អេស្ប៉ាញ​ ដោយ​លទ្ធផល ៤-៣។

នៅថ្ងៃជាមួយគ្នានោះដែរ​ ក្រុមជម្រើសជាតិក្រូអាតក៏បានឡើងទៅវគ្គ៨ក្រុម ចុងក្រោយដោយឈ្នះដាណឺម៉ាកតាមរយះបាល់ប៉េណាល់ទីដូចរុស្ស៊ីដែរ។

ដាណឺម៉ាកបាននាំមុខលើក្រូអាតភ្លាមៗក្រោយពេលបើកការប្រកួតដោយកីឡាករ Mathias Jorgensen នៅនាទីទី១ ប៉ុន្តែខ្សែប្រយុទ្ធ Mario Mandzukic របស់ក្រូអាតបាន វាយបកតាមស្មើវិញនៅនាទីទី៤។ ក្រុមទាំងពីរបានបញ្ចប់៩០នាទីដោយលទ្ធផល1-1ហើយត្រូវថែម១៥នាទី២ដង។ ក្នុងកំឡុងពេលថែមម៉ោងកីឡាករ Luka Modricរបស់ក្រូអាតមានឱកាសស៊ុតបាល់ពិន័យ១១ម៉ែត្រនៅនាទីទី១១៦តែអ្នកចាំទី Kasper Schmeichelរបស់ដាណឺម៉ាកជួយសង្រ្គោះបាន។

ក្រុមទាំងពីរក៏ត្រូវបានកាត់សេចក្តីដោយបាល់ប៉េណាល់ទីដោយលទ្ធផលក្រុមជម្រើសជាតិក្រូអាតបានយកឈ្នះក្នុងលទ្ធផល 3-2 ខណៈដែលពួកគេស៊ុតបាល់មិនចូល រហូតដល់ទៅ៥គ្រាប់។

ខាងក្រោមនេះគឺជាលទ្ធផលនៃការប្រកួតកាលពីថ្ងៃទី១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០១៨៖

World – World Cup
FT Spain 1 – 1 P Russia View events More info
FT Croatia P 1 – 1 Denmark
Belarus – Premier League
FT Gorodeya 1 – 1 Vitebsk View events More info
FT Dinamo Minsk 2 – 1 Dnepr Mogilev View events More info
FT Shakhtyor 1 – 0 Smolevichy-STI
Brazil – Serie B
FT Paysandu 0 – 1 Fortaleza View events More info
FT Londrina 1 – 1 Sampaio Corrêa View events More info
Brazil – Serie C
FT Salgueiro 1 – 1 Globo View events More info
FT Operário PR 2 – 0 Tupi View events More info
FT Ypiranga Erechim 2 – 2 Volta Redonda View events More info
FT Confiança 2 – 2 Botafogo PB View events More info
FT ABC 0 – 3 Santa Cruz

 

Iceland – Úrvalsdeild
FT ÍBV 3 – 0 Grindavík View events More info
FT KA 0 – 0 Breidablik View events More info
FT Keflavík 0 – 2 Valur View events More info
FT Fjölnir 2 – 1 Fylkir View events More info
FT KR 0 – 1 Víkingur Reykjavík
Korea Republic – K League 2
FT Gwangju 2 – 2 Asan Mugunghwa View events More info
FT Busan I’Park 3 – 3 Daejeon Citizen
Japan – J2 League
FT Fagiano Okayama 3 – 3 Zweigen Kanazawa View events More info
FT Renofa Yamaguchi 0 – 3 Yokohama View events More info
Japan – J3 League
FT Grulla Morioka 1 – 4 Ryūkyū View events More info
FT Azul Claro Numazu 1 – 1 Cerezo Osaka U23 View events More info
FT Parceiro Nagano 1 – 1 Fukushima United View events More info
FT ThespaKusatsu … 0 – 1 Kataller Toyama View events More info
FT Kagoshima United 1 – 1 YSCC View events More info
Japan – Japan Football League
FT Sony Sendai 2 – 3 Tokyo Musashin… More info
FT Veertien Kuwana 0 – 0 Nara Club More info
FT Verspah Oita 1 – 1 Osaka More info
FT Cobaltore Onagawa 0 – 0 Imabari More info
FT Tegevajaro Miy… 2 – 1 Ryutsu Keizai … More info
FT Maruyasu Okazaki 0 – 0 Vanraure Hachinohe

 

Norway – Eliteserien
FT Tromsø 2 – 1 Odd View events More info
FT Sandefjord 0 – 1 Rosenborg View events More info
FT Ranheim 2 – 0 Start View events More info
FT Brann 0 – 4 Molde View events More info
FT Kristiansund 1 – 1 Sarpsborg 08 View events More info
FT Stabæk 2 – 1 Haugesund View events More info
Norway – 1. Division
FT Strømmen 1 – 6 Viking View events More info
FT HamKam 0 – 0 Tromsdalen More info
FT Nest-Sotra 2 – 2 Kongsvinger View events More info
FT Florø 1 – 2 Sogndal View events More info
FT Sandnes Ulf 3 – 0 Åsane View events More info
FT Levanger 2 – 3 Ullensaker / Kisa

 

Sweden – Superettan

FT Falkenberg 2 – 3 Helsingborg View events More info
FT Landskrona 2 – 3 Öster View events More info

Sweden – Division 1

Norra

FT Skellefteå 4 – 1 Forward View events More info
FT Team Thoren 0 – 4 Carlstad United View events More info
FT Assyriska 2 – 4 Linköping City View events More info

Södra

FT Karlskrona 2 – 2 Utsikten View events More info
FT Kristianstad 1 – 2 Mjällby View events More info
FT Ljungskile 1 – 1 Lund View events More info

Sweden – Division 2

Norra Svealand

FT Vasalund 5 – 0 Skiljebo More info

Norrland

FT Friska Viljor 0 – 2 Hudiksvall More info

Sweden – Damallsvenskan

FT Djurgården 1 – 1 Kristianstad View events More info
FT Limhamn Bunkef… 0 – 1 Eskilstuna United View events More info

Sweden – Elitettan

FT Västerås BK 30 2 – 5 Assi

 

USA – MLS
FT Montreal Impact 2 – 0 Sporting KC View events More info
FT Atlanta United 4 – 0 Orlando City View events More info
FT Columbus Crew 2 – 1 Real Salt Lake View events More info
FT New England 3 – 2 DC United View events More info
FT Chicago Fire 3 – 2 New York City View events More info
FT Los Angeles FC 4 – 1 Philadelphia Union View events More info
FT SJ Earthquakes 3 – 3 LA Galaxy View events More info
FT Toronto 0 – 1 New York RB View events More info
USA – USL
FT Indy Eleven 1 – 1 Penn View events More info
FT Richmond Kickers 1 – 3 North Carolina View events More info
FT Cincinnati 2 – 0 Ottawa Fury View events More info
FT Louisville City 3 – 3 New York RB II View events More info
FT Nashville 3 – 0 Atlanta United II View events More info
FT Saint Louis 0 – 0 Rio Grande Valley More info
FT Tulsa Roughnecks 2 – 2 Las Vegas Lights View events More info
FT Colorado Springs 1 – 1 San Antonio View events More info
FT Fresno FC 2 – 0 Sacramento Rep… View events More info
FT Reno 1868 1 – 0 Portland Timbe…

 

World – Club Friendlies

FT SDC Putten 1 – 8 Feyenoord
Lanús CANC Chacarita Juniors More info
  Vojvodina CANC Gaz Metan Mediaş More info
FT Houston Dynamo 1 – 2 Monterrey More info
FT Diósgyőr 4 – 2 Kazincbarcika More info
FT Montana 1 – 2 Septemvri Sofia More info
FT Jagiellonia Bi… 1 – 2 Viitorul More info
FT Spartak Moskva 2 – 0 Rotor Volgograd More info
FT Liefering 10 – 1 TSV St. Johann More info
FT Spartak Trnava 0 – 3 Sigma Olomouc More info
FT Miedź Legnica 0 – 0 Warta Poznań More info
FT Podbrezová 0 – 1 Pohronie More info
FT Szombathelyi H… 2 – 2 Lafnitz More info
FT Debrecen 2 – 0 Nyíregyháza Sp… More info
FT Raków Częstochowa 1 – 0 Jastrzębie More info
FT Lech Poznań 2 – 1 Hapoel Be’er Sheva More info
FT Wisła Kraków 2 – 3 Karviná More info
FT Senica 0 – 6 Baník Ostrava More info
FT Mladá Boleslav 5 – 0 Baník Sokolov More info
FT Pardubice 0 – 0 Ružomberok More info
FT GKS Katowice 2 – 1 Bełchatów More info
FT Mačva Šabac 0 – 2 Krylya Sovetov More info
FT Juniors OÖ 3 – 4 Anif More info
FT Mezőkövesd-Zsóry 6 – 0 Tatran Prešov More info
FT Midtjylland 2 – 2 Fredericia More info
FT Radnik Surdulica 1 – 0 Rubin Kazan’ More info
FT Häcken 2 – 0 Dalkurd More info
FT Wisła Płock 4 – 2 Pogoń Siedlce More info
FT Stal Mielec 1 – 0 Radomiak Radom More info
  Arsenal Kyiv 17 : 00 Nyva Ternopil’ More info
FT Piast Gliwice 0 – 1 Śląsk Wrocław More info
FT Osnabrück 2 – 1 Borussia Dortm… More info
FT Lechia Gdańsk 5 – 1 Chojniczanka C… More info
FT OB 2 – 0 Kalmar More info
  Mladost Lučani 18 : 00 Mordovia Saransk More info
FT Osijek 3 – 0 St. Johnstone More info
FT Wigry Suwałki 1 – 0 Stomil Olsztyn More info
FT Eastleigh 2 – 1 Reading More info
FT BSC Süd 05 0 – 6 Magdeburg More info
FT Bonner SC 2 – 2 Uerdingen More info
FT Clyde 4 – 2 Alloa Athletic More info
FT Wick Academy 3 – 1 Ross County More info
FT Viborg 3 – 1 Hobro More info
  Sonnenhof Groß… 19 : 00 Astoria Walldorf More info
FT Wolfsburg II 1 – 0 Sportfreunde Lotte More info
FT Stuttgarter Ki… 0 – 1 Ingolstadt More info
FT Winterthur 5 – 0 Wohlen More info
FT Lokomotive Leipzig 0 – 6 Teplice More info
FT Ginsheim 0 – 10 Wehen Wiesbaden More info
FT Celtic 0 – 1 Bohemians 1905 More info
FT Cobh Ramblers 0 – 1 Aberdeen More info
FT Keith 0 – 5 Inverness CT More info
FT Strathspey Thistle 0 – 5 Inverness CT More info
FT Coleraine 0 – 1 Glenavon More info
FT Eintracht Brau… 1 – 1 Hamburger SV II More info
FT Clachnacuddin 0 – 6 Airdrieonians More info
FT Dalbeattie Star 0 – 2 Stirling Albion More info
FT Dynamo Dresden 6 – 1 Wismut Gera More info
  Lanús CANC Villa Dálmine More info
FT Trelleborg 1 – 1 Lyngby More info
FT Optik Rathenow 0 – 0 Magdeburg More info
FT Fola Esch 2 – 1 Fortuna Köln More info
FT Nitra 3 – 0 Zbrojovka Brno More info
FT Zürich 4 – 1 St. Gallen More info
FT Forfar Athletic 1 – 0 Ayr United More info
FT Nairn County 0 – 3 Ross County More info
FT Montrose 0 – 1 Peterhead More info
FT East Kilbride 1 – 3 Dumbarton More info
FT Civil Service … 0 – 1 Cowdenbeath More info
  Edinburgh City 21 : 00 Whitehill Welfare More info
FT Dunărea Călăraşi 0 – 1 FCI Levadia More info
  Elgin City 21 : 00 Kelty Hearts More info
FT IFK Göteborg 4 – 1 Boden More info
  Arsenal Kyiv 21 : 00 Cherkaskyi Dnipro More info
FT Botev Vratsa 1 – 1 Arda More info
FT Linlithgow Rose 0 – 2 Hibernian More info
FT Vlašim 2 – 6 Jablonec More info
FT Merelbeke 1 – 4 Gent More info
FT Korona Kielce 1 – 3 Miedź Legnica More info
FT Botev Plovdiv 2 – 0 Lokomotiv G. O… More info
FT Vitosha Bistritsa 2 – 2 Dunav 2010 More info
FT Lokomotiv Sofi… 0 – 0 Etar More info
FT Ried 2 – 2 Inter Zaprešić More info
FT Opava 3 – 2 Odra Opole More info
FT Hradec Králové 1 – 0 Příbram More info
  Mladost Prelog 22 : 00 Slaven Koprivnica More info
FT MTK 1 – 1 Zemplín Michalovce More info
FT Lugano 4 – 0 Chiasso More info
FT 1860 München 1 – 1 Basel More info
FT LASK Linz 1 – 3 Crvena Zvezda More info
FT Olympiakos Piraeus 3 – 0 Wattens More info
FT Újpest 3 – 3 Třinec More info
FT Honvéd 0 – 1 Beitar Jerusalem More info
FT Grasshopper 0 – 0 Wil More info
FT Cumbernauld Colts 0 – 5 Stranraer More info
FT Poprad 2 – 1 Nieciecza More info
  Dukla Praha 22 : 00 Vysočina Jihlava More info
FT Lokomotíva Košice 0 – 1 Várda SE More info
  Napredak 22 : 00 Budućnost More info
FT Dobrudzha 1919 0 – 2 Dinamo Moskva More info
FT Young Boys 1 – 2 Ludogorets More info
FT Podbeskidzie 2 – 3 Viitorul More info
FT Luzern 0 – 0 Vaduz More info
FT Thes Sport 0 – 5 Genk More info
FT Hartberg 1 – 3 Sereď More info
FT Cracovia Kraków 0 – 4 Maribor More info
FT Muri 2 – 6 Aarau More info
  Kriens 23 : 00 Goldau More info
FT Olimpija 2 – 2 Lokomotiva Zagreb More info
FT Houtvenne 0 – 5 Westerlo More info
  Gorica 23 : 00 Yenisey More info
  Rudeš 23 : 00 Krško More info
FT Ronse 0 – 2 Royal Excel Mo… More info
FT Sion 1 – 0 Yverdon Sport More info
FT Celje 1 – 1 Vardar More info
FT Universitatea … 2 – 3 Ufa More info
FT ŁKS Łódź 3 – 1 Tychy 71 More info
FT Čukarički 0 – 1 Ural More info
FT Odranci 0 – 14 Mura More info
FT Pachuca 4 – 0 Alebrijes de O… More info
FT SKA Khabarovsk 0 – 0 Alashkert More info
FT Béziers 0 – 1 Auxerre More info
FT Standard Liège 1 – 2 Nancy More info
FT Trenčín 3 – 3 Slovácko More info
FT DAC 1 – 0 Ferencváros More info
FT Torhout 0 – 6 Club Brugge More info
FT Sparta Petegem 1 – 4 Zulte-Waregem More info
FT Bastia 4 – 5 Gazélec Ajaccio More info
FT Sint-Niklaas 1 – 3 Waasland-Beveren