បុកបុរសម្នាក់ជិះម៉ូតូក្នុងស្ថានភាពស្រវឹងដួលដោយខ្លួនឯងត្រូវរថយន្តកិនស្លាប់នៅនឹងកន្លែង
ខេត្តព្រះសីហនុ៖ បុរសម្នាក់បើកបរម៉ូតូក្នុងស្ថានភាពស្រវឹងក៏ដួលដោយខ្លួនឯង​ ហើយត្រូវបានរថយន្ត១ គ្រឿងមិនស្គាល់អត្តសញ្ញាណកិនក្នុងទិសដៅស្របគ្នាបណ្តាលឱ្យស្លាប់ភ្លាមៗនៅកន្លែងកេីតហេតុ នាយប់ថ្ងៃទី២៥ ខែមីនា​ ឆ្នាំ២០២៥​ វេលាម៉ោង២០និង៤០នាទី​​ នៅចំណុចលេីផ្លូវជាតិលេខ៤​ ចន្លោះបង្គោលគីឡូម៉ែត្រលេខ១៣៦-១៣៧ ស្ថិតក្នុងភូមិបឹងត្រាច ឃុំចំការហ្លួង ស្រុកកំពង់សីលា​ ខេត្តព្រះសីហនុ។
​ហេតុការណ៍នេះបង្កឡេីងដោយម៉ូតូ០១គ្រឿងម៉ាក​ HONDA DREAM C125  ពណ៌ខ្មៅ​ បេីកក្នុងទិសដៅ ភ្នំពេញ​ ឆ្ពោះទៅព្រះសីហនុ​ បេីកបរដោយឈ្មោះ​ សុខ​ នាង​ ភេទប្រុស​ អាយុ២៧ឆ្នាំ​ ជនជាតិ​ខ្មែរ​ មុខរបរកសិករ​ មានទីលំនៅ​ភូមិ-ឃុំ​ កេីតហេតុខាងលេី។
បុរសរងគ្រោះខាងលើបានជិះម៉ូតូក្នុងស្ថានភាពស្រវឹង លុះមកដល់ចំណុចកេីតហេតុ អ្នកបេីកបរម៉ូតូបានដួលដោយខ្លួនឯង(បេីកបរក្នុងស្ថានភាពស្រវឹង​ គ្មានពាក់មួកសុវត្តិភាព​ តាមព័ត៌មានប្រជាពលរដ្ឋរាយការណ៍ជូនសមត្ថកិច្ច)ហេីយត្រូវរថយន្ត១គ្រឿងសង្ស័យ ជារថយន្តធុនស្រាល​មិនស្គាល់អត្តសញ្ញាណនិងអ្នកបេីកបរមិនស្គាល់អត្តសញ្ញាណ​ កិនចំផ្នែកក្បាល​ ក្នុងទិសដៅស្របគ្នា​ បណ្តាលឱ្យស្លាប់ភ្លាមៗនៅកន្លែងកេីតហេតុ ។
ក្រោយពេលកេីតហេតុរថយន្តខាងលេីបានបេីកគេចខ្លួនពីកន្លែងកេីតហេតុបាត់មុនពេលសមត្ថកិច្ចទៅដល់។ សពជនរងគ្រោះត្រូវសមត្ថកិច្ចប្រគល់ជូនក្រុមគ្រួសារយកទៅធ្វើបុណ្យតាមប្រពៃណី៕