ទីក្រុងបាងកកវាយតម្លៃការខូចខាតជាបឋម បន្ទាប់ពីគ្រោះរញ្ជួយដីកម្រិត ៧.៧ រ៉ិចទ័រ
អភិបាលក្រុងបាងកក លោក Chadchart Sittipunt បានប្រកាសពីការវាយតម្លៃការខូចខាតយ៉ាងលម្អិតនៅក្នុងរដ្ឋធានីថៃ។ អាស្រ័យហេតុនេះ ផលប៉ះពាល់ធ្ងន់ធ្ងរបំផុតត្រូវបានកត់ត្រានៅការដ្ឋានសំណង់ ជាពិសេសការដួលរលំទាំងស្រុងនៃអគារការិយាល័យសវនកម្មរដ្ឋ (SAO) ក្នុងស្រុក Chatuchak ។
របាយការណ៍បឋមបង្ហាញថានៅមាន អគារ ១៦៩ ផ្សេងទៀតមានស្នាមប្រេះ ប៉ុន្តែវាមិនប៉ះពាល់ដល់រចនាសម្ព័ន្ធសំខាន់នោះទេ។ អាជ្ញាធរទីក្រុងបាងកក បានបង្កើតប្រព័ន្ធឆ្លើយតបបន្ទាន់មួយ ដោយអនុញ្ញាតឱ្យមនុស្សរាយការណ៍ពីការខូចខាតតាមរយៈកម្មវិធី Traffy Fondue ឬ hotline 1555 ដើម្បីត្រួតពិនិត្យដោយវិស្វករស្ម័គ្រចិត្ត។
អាទិភាពកំពូលនៅពេលនេះគឺធានាសុវត្ថិភាពនៃកន្លែងពេទ្យ។ មន្ទីរពេទ្យបានដំណើរការនីតិវិធីសង្គ្រោះបន្ទាន់ ត្រៀមជម្លៀសអ្នកជំងឺប្រសិនបើចាំបាច់។ អ្នកជំងឺដែលមានជំងឺស្រាលត្រូវបានលើកទឹកចិត្តឱ្យរំសាយចេញដើម្បីកាត់បន្ថយបន្ទុក ខណៈករណីសង្គ្រោះបន្ទាន់ត្រូវបានផ្តល់អាទិភាព។
ទាក់ទងនឹងការដឹកជញ្ជូនសាធារណៈ ទាំងប្រព័ន្ធរថភ្លើងក្រោមដី (MRT) និងប្រព័ន្ធរថភ្លើងលើអាកាស (BTS) ត្រូវបានផ្អាកជាបណ្តោះអាសន្នសម្រាប់ការត្រួតពិនិត្យសុវត្ថិភាព។ MRT ត្រូវបានគេរំពឹងថានឹងដំណើរការឡើងវិញនៅព្រឹកថ្ងៃទី 29 ខែមីនា ខណៈដែល BTS ត្រូវការពេលវេលាបន្ថែមទៀតដើម្បីវាយតម្លៃដោយសារតែលក្ខណៈបច្ចេកទេស។
អភិបាលខេត្ត Chadchart បានធានាដល់អ្នកស្រុកអំពីលទ្ធភាពនៃការរញ្ជួយដី ដោយនិយាយថា ការរញ្ជួយជាបន្តបន្ទាប់នឹងចុះខ្សោយ ហើយចំណុចកណ្តាលនឹងនៅឆ្ងាយពីទីក្រុងបាងកក។ រដ្ឋបាលក្រុងបាងកក (BMA) និងរដ្ឋាភិបាលថៃបានត្រៀមខ្លួនជាស្រេចដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងស្ថានភាពណាមួយ។