គ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍នៅលើផ្លូវជាតិលេខ 4 ក្នុងស្រុកភ្នំស្រួច បណ្ដាលឲ្យរងរបួស 6 នាក់
ខេត្តកំពង់ស្ពឺ÷នៅយប់ថ្ងៃទី២១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០​២៦ មានករ​ណីគ្រោះថ្នាក់ចរា​ច​រ​ណ៍​រវាងរថយន្តនិងរថយន្ត​ ម៉ាក T​O​YOTA RAV4 ពណ៌ខ្មៅ ពាក់ផ្លា​កលេខ​ ភ្នំពេញ​ 2N-82​60​ និ​ង​រ​ថ​យន្ដម៉ាក​ ហ៉ីយ៉ាន់ដាយ ពណ៌ស ពា​ក់ផ្លាកលេខ​ ភ្នំពេញ​ 3F​-8749 សណ្តោង សឺមីរ៉ឺម៉ក ពាក់ផ្លាកលខ​ ភ្នំពញ​ 4A-9742 បណ្ដាលឲ្យ មានមនុស្សរងរបួស 6 នាក់។
ហេតុការណ៍គ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍នេះបានកេីតនៅ​លើជាតិលេខ៤ ចន្លោះគីឡូម៉ែត្រ​៦​៩​-៧០ ត្រង់ចំណុចភូមិគីរីរស្មី ឃុំព្រៃរំដួល ស្រុកភ្នំស្រួច ខេត្ដកំពង់ស្ពឺអ្នកបេីក
រថយន្តម៉ាក TOYOTA R​AV4 ឈ្មោះ ចន ចាន់ថុល ប្រុ​ស ៣២ឆ្នាំ មានអ្នករួមដំណើរ​ ៥​នា​ក់​ បានបេីកបរពីទិសខាងលិច​ ឆ្ពោះទៅទិសខាងកេីត​។ លុះដ​ល់ចំណុចខាងលេីបានបុករថយន្ត​ម៉ាក​ ហ៉ីយ៉ាន់ដា​យ ផ្លាកលេខ
ភ្នំពេ​ញ3F-8749 ស​ណ្តោង សឺមីរ៉ឺម៉ក ពាក់ផ្លាកលខ​
ភ្នំពញ​4A-9742 អ្នក​បើកបរមិនស្គាល់អត្តសញ្ញាណបានគេចខ្លួនក្រោ​យកេីតហេតុ​ ដែលបេីកបរក្នុងទិ​សដៅ​បញ្ច្រា​សគ្នា​ ។
លោកវរសេនីយ៍ទោ​ ជុន​ ចន្ទដេត​ អអធិការនគរបាលស្រុកភ្នំស្រួចបញ្ជាក់ថា ករណីគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ បបណ្ដាលឱ្យមានអ្នករបួស៦នាក់(ស្រី៣នាក់)របួសធ្ងន់ ១នាក់ប្រុ​ស​ (ចន ចាន់ថុល)​ អ្នកបេីកបរនិងបង្កឲ្យខូច ខាតរថយន្ត២គ្រឿង​។