ចូល​ទៅ​ឃាត់​បងប្អូន​គេ​ឈ្លោះ​គ្នា ហើយ​ត្រូវ​បាន​ជន​ដៃដល់​ខឹងសម្បា​ទាញ​កូន​ពូថៅ​កាប់​រយះក្បាលតែ​ម្តង
ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​៖ បុរស​ម្នាក់​បាន​រង​របួស​ធ្ងន់ធ្ងរ​ពេទ្យ​ដេរ​ជិត​១០​ថ្នេរ ដោយសារ​តែ​ចូល​ទៅ​ឃាត់​បងប្អូន​គេ​ឈ្លោះ​គ្នា ហើយ​ត្រូវ​បាន​ជន​ដៃដល់​ខឹងសម្បា​ទាញ​កូន​ពូថៅ​កាប់​តែ​ម្តង ព្យាយាម​រត់គេច​នគរបាល​តាម​ឃាត់​បាន​។
ការ​ឃាត់ខ្លួន​ជន​ដៃដល់​យក​កូន​ពូថៅ​កាប់​ទៅ​លើ​អ្នក​ចូល​ទៅ​ឃាត់​បងប្អូន​គេ​ឈ្លោះ​គ្នា ហើយ​ប្រើ​កូន​ពូថៅ​កាប់​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៧ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ ស្ថិត​ក្នុងភូមិ​ថ្នល់​ដាច់ ឃុំ​ព្រះ​ខែ ស្រុក​ប​សេដ្ឋ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ។
មន្ត្រី​នគរបាល​ស្រុក​ប​សេដ្ឋ​បាន​និយាយ​ឱ្យ​ដឹង​ថា មាន​ករណី​ហិង្សា​ដោយ​ចេតនា​មួយ​បាន​កើតឡើង​ដោយ​(​ប្រើ​កូន​ពូថៅ​ដៃ​កាប់​ជន​រង​គ្រោះ​) កាលពី​វេលា​ម៉ោ​៧​និង​៣០​នាទី​យប់​ថ្ងៃ​ទី​២៥ ខែ​មីនា ឆ្នាំ​២០២៥ ស្ថិត​ក្នុងភូមិ​ថ្នល់​ដាច់ ឃុំ​ព្រះ​ខែ ស្រុក​ប​សេដ្ឋ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ។
​ជនសង្ស័យ​ឈ្មោះ យ៉េ​ង ពី​ឈី​ញ ភេទ​ប្រុស អាយុ​២៨​ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​-​ឃុំ​ខាងលើ​បាន​ធ្វើ​សកម្មភាព​យកពូថៅ​ដៃ​កាប់​លើ​ជន​រង​គ្រោះ​ឈ្មោះ សុខ កុសល់ ភេទ​ប្រុស អាយុ​៣៧​ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​-​ឃុំ​ជាមួយ​គ្នា ខណៈ​ដែល​ជន​រង​គ្រោះ​បាន​ទៅ​ឃាត់​ជនសង្ស័យ​ឈ្មោះ យ៉េ​ង ពី​ឈី​ញ កំពុង​ឈ្លោះប្រកែក​គ្នា​ជាមួយ​បងប្អូន ១​ពូថៅចំ​ក្បាល​ ផ្នែក​ខាងឆ្វេង​បណ្តាល​ឱ្យ​រង​របួស​ហូរ​ឈាម​ត្រូវ​បាន​សាច់ញាតិ​ក្រុម​គ្រួសារ​ដឹក​បញ្ជូន​ទៅ​ព្យាបាល​នៅ​គ្លីនិក​ឯកជន​(​ដេរ​ចំនួន​០៧​ថ្នេរ )​។
មន្ត្រី​នគរបាល​ស្រុក​ប​សេដ្ឋ​បាន​បន្ត​ថា ក្រោយ​ពី​ធ្វើ​សកម្មភាព​យក​កូន​ពូថៅ​កាប់​ទៅ​លើ​ជន​រង​គ្រោះ​រួច​មក​ជនសង្ស័យ​ដៃដល់​បាន​រត់គេច​ខ្លួន​បាត់ ។
មន្ត្រី​នគរបាល​ស្រុក​ប​សេដ្ឋ​បាន​បន្ថែម​ទៀត​ថា លុះ​រហូត​ដល់​ថ្ងៃ​២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ ឈ្មោះ សុខ កុសល់ បាន​មក​ដាក់​បណ្តឹង​នៅ​ប៉ុស្តិ៍​នគរបាល​រដ្ឋបាល​ឃុំ​ព្រះ​ខែ ដើម្បី​ឱ្យ​នគរបាល​ជួយ​អន្តរាគមន៍​ឃាត់​ជន​ដៃដល់​។ ក្រោយ​ពី​ទទួល​ពាក្យបណ្តឹង​ជន​រង​គ្រោះ​រួច​កំលាំង​ជំនាញ​ព្រហ្មទណ្ឌ​ស្រុក បាន​សហការ​ជាមួយ​កម្លាំង​ប៉ុស្តិ៍​ឃុំ​ព្រះ​ខែ​បាន​ចុះ​ដល់​កន្លែង​ប្រមូល​ព័ត៌មាន កសាង​សំណុំរឿង និង​ស្រាវជ្រាវ​រក​ជនសង្ស័យ​ដៃដល់ ប៉ុន្តែ​មិនឃើញ​ដោយ​ជនសង្ស័យ​ខាងលើ​បាន​រត់ឡើង​លើ​ភ្នំ​ក្បែរ​ភូមិ​បាត់​ទៅ​ហើយ​។
មន្ត្រី​នគរបាល​ស្រុក​ប​សេដ្ឋ​បាន​បញ្ជាក់​ថា រហូត​ដល់​វេលា​ម៉ោង​២​រសៀល២៧ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ កំលាំង​ជំនាញ​ព្រហ្មទណ្ឌ​ស្រុក​បាន​សហការ​ជាមួយ​ប៉ុស្តិ៍​ព្រះ​ខែ​ធ្វើការ​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ដៃដល់​ឈ្មោះ (​យ៉េ​ង ពី​ឈី​ញ​) នៅ​ចំណុច​ភ្នំ​ក្បែរ​ភូមិ​-​ឃុំ​ខាងលើ យក​មក​សួរនាំ​នៅ​អធិការដ្ឋាន​ស្រុក​ប​សេដ្ឋ​តែ​ម្តង​។
បើ​តាម​ចម្លើយ​សារភាព​របស់​ជនសង្ស័យ​ដៃដល់ ថា​ខ្លួន​ពិតជា​បាន​ធ្វើ​សកម្មភាព​យក​កូន​ពូថៅ​ដៃ​កាប់​លើ​ជន​រង​គ្រោះ​ឈ្មោះ​(​សុខ កុសល់​)​ប្រាកដ​មែន។​ មូលហេតុ​នោះ​ដោយសារ​តែ​រូប​ខ្លួន ខឹង​និង​ជន​រង​គ្រោះ ចេះ​ដឹង​រឿង​ចូល​ទៅ​ជួយ​ឃាត់ខ្លួន​ពេល​កំពុង​តែ​ឈ្លោះ​គ្នា​ជាមួយ​បងប្អូន ទប់​កំហឹង​មិន​បាន​ក៏​ទាញ​កូន​ពូថៅ​កាប់​តែ​ម្តង​។
បច្ចុប្បន្ន​ជន​រង​គ្រោះ​កំពុង​សម្រាក​ព្យាបាល​នៅ​គ្លីនិក​ឯកជន​មួយ​។ ចំណែក​ជនសង្ស័យ​ដៃដល់​រួម​ជាមួយ​វត្ថុ​តាង​ខាងលើ ត្រូវបានក​សាង​សំណុំរឿង​ចាត់ការ​បន្ត​តាម​ផ្លូវច្បាប់​៕​